Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Solidny przeciwnik na inaugurację

2 miesiące temu | 21.09.2022, 15:22
Solidny przeciwnik na inaugurację

Za 3 dni meczem z MKK Gniezno koszykarze KSK Ciech Noteć Inowrocław zainaugurują rozgrywki drugoligowe. Cel – deklarowany przez włodarzy klubu – jest jeden: awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ma w tym pomóc pozostawienie trzonu zespołu z ubiegłego sezonu oraz wzmocnienie drużyny

Dwóch z nich to zawodnicy z bogatym doświadczeniem na poziomie I ligi, a mowa o Łukaszu Bodychu i Piotrze Robaku. Pierwszy z nich w minionym sezonie w barwach Znicza Pruszków notował średnio 13,5 pkt oraz 7,8 zbiórki na mecz, grając w każdym spotkaniu ponad 30 minut.

Piotr Robak w barwach Księżak Łowicz w 30 rozegranych spotkaniach zaaplikował przeciwnikom średnio 14,3 pkt oraz 3,2 asysty, grając na skuteczności 55% za 2 i 72% z linii rzutów osobistych.

Kwartet nowych zawodników uzupełniają Jakub Dusza, który jest ciężko pracującym, młodym graczem, chcącym odgrywać coraz większą rolę na ligowym parkiecie oraz Oleksandr Shcherbatiuk w poprzednim sezonie reprezentant Decki Pelplin.

Zespół KSK Ciech Noteć Inowrocław podczas okresu przygotowawczego rozegrał 3 spotkania kontrolne, w których dwa razy triumfował i raz musiał uznać wyższość przeciwnika. Dwa zwycięskie spotkania to potyczki z II-ligowcami z Tarnowa Podgórnego i Zgierza, a porażka była wynikiem rywalizacji z pierwszoligowcem z Pelplina.

Podsumowując te 3 spotkania można zdecydowanie podkreślić duży potencjał zespołu, a jednocześnie zauważyć konieczność zgrania „nowej Noteci”.

Ostatnie dwa tygodnie trener Piotr Wiśniewski redukował obciążenia treningowe w ten sposób, aby zespół zyskał świeżość i dynamikę, której brakowało po ciężkim okresie przygotowawczym.

Kibice powinni być zadowoleni z pierwszego oponenta Noteci, którym jest drużyna z Gniezna. Zgrani, zdyscyplinowani zawodnicy, wśród których ważną rolę odgrywa inowrocławianin Michał Szydłowski.

MKK z pewnością nie przyjeżdża do Inowrocławia po porażkę. O tym, że zespół z Gniezna będzie walczył o zwycięstwo świadczyć może chociażby pokonanie zwycięstwo w turnieju Tarnowo Podgórne Basket Cup. W trakcie wspomnianej rywalizacji gnieźnianie pokonali między innymi gospodarzy, którzy kilkanaście dni wcześniej w Inowrocławiu przegrali po dogrywce z KSK Ciech Noteć Inowrocław.

Zapraszamy wszystkich Kibiców do odwiedzenia Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu. Start spotkania w sobotę 24 września o godzinie 18:00.

Bilety można nabywać online na stronie www.ksknotec.pl oraz stacjonarnie w hali bezpośrednio przed spotkaniem.

Udostępnij