Intensywny okres przygotowawczy za nami

7 miesięcy temu | 21.09.2023, 09:50

Już w ten weekend startują rozgrywki ligowe. W sobotę zmierzymy się z AMW Flotą Gdynia. Zanim jednak rozpoczęła się liga biało-niebiescy intensywnie się do niej przygotowali.

Cel na kolejny sezon nie zmienił się – jest nim awans do 1. ligi. Nowi zawodnicy dołączyli do zespołu w przerwie pomiędzy sezonami. Mieli już kilka okazji żeby zgrać się z drużyną. Ciech Noteć wystąpiła na 3 turniejach – jeden wyjazdowy i dwa u siebie. Do tego doszedł sparing z Astorią Bydgoszcz. Daje to 7 spotkań, które pozwoliły przygotować zespół do rozgrywek. Oto podsumowanie. Sparing w Bydgoszczy (26 sierpnia) Granie w sezonie 2023/2024 zaczęliśmy w Bydgoszczy starciem z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz. Przeciwko spadkowiczowi z najwyższej klasy rozgrywkowej wystąpiliśmy bez Mateusza Marciniaka, Mateusza Stawiaka i Cezarego Karpika. Nasi rywale wygrali dwie pierwsze kwarty i dlatego po pierwszej połowie prowadzili 42:30. Podopieczni Huberta Mazura zniwelowali nieco strat w 3. części spotkania, natomiast 4. kwarta była nieznacznie lepsza dla bydgoszczan. Ostateczny wynik to 74:63. Najwięcej punktów po stronie naszego zespołu zaliczył Jakub Dłoniak (15). Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego (1-2 września) Bardzo szybko pojawiła się okazja do rywalizacji z kolejnymi drużynami. Biało-niebiescy wystąpili na Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. Pierwszego dnia zmierzyli się z występującą na co dzień w 1. lidze Decką Pelplin. Ponownie musieliśmy radzić sobie bez kontuzjowanych: Mateusza Marciniaka i Mateusza Stawiaka. Do tego grona dołączył Mateusz Stańczuk. Ponadto kolejnym nieobecnym był Piotr Robak powołany do reprezentacji Polski 3x3. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:19. Nasi zawodnicy walczyli, mimo osłabień, jednak przeciwnik stawiał twarde warunki i stale powiększał swoją przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 100:71 na korzyść ekipy z Pelplina. Najlepiej punktującym był Darrell Harris (17). Na domiar złego urazu łokcia nabawił się Cezary Karpik. Z problemami zdrowotnymi mierzył się także Eryk Bembnista. Porażka oznaczała, że kolejnego dnia turnieju powalczymy w meczu o 3. miejsce. Spotkaliśmy z kolejną drużyną z 1. ligi, czyli Sensation Kotwicą Kołobrzeg, Barwy tego klubu reprezentuje bardzo dobrze znany w Inowrocławiu Remon Nelson. Do tego starcia Ciech Noteć przystępowała osłabiona, mając do dyspozycji 7 zawodników, a mimo tego starała się walczyć o jak najlepszy wynik. Pierwsza kwarta to prowadzenie rywali 18:11. Po drugich 10 minutach nadal nie traciliśmy znacząco do przeciwników – 29:22. Czas upływał, a nasi koszykarze nie odpuszczali. Po 3 kwartach na tablicy świetlnej był wynik 44:38. Ostateczny rezultat to 63:47. Spotkanie było rozgrywane nietypowo, ponieważ czas zatrzymywano tylko na rzuty wolne. Najwięcej punktów zdobyli Jakub Dłoniak i Darrell Harris (12). Turniej Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego (8-9 września) Wisienką na torcie był turniej zorganizowany w Inowrocławiu. Do naszego miasta przyjechały najlepsze zespoły z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Była okazja żeby spróbować swoich sił z zespołami grającymi w wyższych ligach. Pierwszego dnia spotkaliśmy się z Anwilem Włocławek, czyli ścisłą czołówką w Polsce. Nasza sytuacja kadrowa poprawiła się. Zabrakło jedynie Mateusza Marciniaka i Damiana Szczepanika. Koszykarze Anwilu pokazali, że nie przez przypadek triumfowali w europejskich pucharach. Mimo dużej różnicy punktowej były momenty, w których podopieczni Huberta Mazura pokazali się z bardzo dobrej strony. Był to pożyteczny mecz. Zakończył się rezultatem 80:92. Najlepiej punktującym był Darrell Harris (22). W meczu o 3. miejsce ponownie rywalizowaliśmy z ekipą z najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Twardymi Piernikami Toruń. Do drużyny dołączył Damian Szczepanik, ale zabrakło tym razem Jakuba Dłoniaka. Po stronie torunian nie zagrał między innymi kapitan Aaron Cel. Walczyliśmy z rywalami jak równy z równym. Szczególnie udana była 2. kwarta, którą wygraliśmy 35:19. Triumfowaliśmy także w 3. części starcia. Ostatecznie zawodnicy i kibice mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad drużyną z PLK. Rezultat końcowy 75:67. Najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Mateusz Stawiak (14). 𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗧𝘂𝗿𝗻𝗶𝗲𝗷 𝗼 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿 𝗣𝗿𝗲𝘇𝗲𝘀𝗮 𝗖𝗜𝗘𝗖𝗛 𝗖𝗔𝗥𝗚𝗢 𝗦𝗽. 𝘇 𝗼.𝗼. (16-17 września) Zwieńczeniem przygotowań do sezonu była rywalizacja w kolejnym turnieju w Inowrocławiu. Tym razem w zawodach wystąpiły drużyny z 2. ligi. Pierwszego dnia ponownie mierzyliśmy się z ekipą z Bydgoszczy, ale tym razem był to drugi zespół Astorii. Nie zagrali Mateusz Marciniak i Damian Szczepanik. Biało-niebiescy nie pozostawili złudzeń rywalom już od pierwszej kwarty. Szansę gry dostali wszyscy dostępni zawodnicy. Ostatecznie mecz zakończył się bardzo wysoką wygraną 97:47. Najwięcej punktów po stronie naszej drużyny zanotował Łukasz Bodych (15), który rzucał ze stuprocentową skutecznością. Ostatni mecz przed sezonem był starciem z AZS-em UMK Transbruk. Przygotowania zakończyły się w najlepszy możliwy sposób, czyli wygraną. Dodatkowo był to triumf w finale, co dało zwycięstwo w całych zawodach. Końcowy rezultat to 86:65. Teraz nie pozostaje nic innego niż czekać na inaugurację.