James Washington zawodnikiem Noteci!

3 tygodnie temu | 01.07.2024, 19:46
James Washington zawodnikiem Noteci!

Nie zwalniamy tempa. Kolejnym koszykarzem, który dołącza do naszej drużyny jest James Washington. 36-letni Amerykanin występuje na pozycji rozgrywającego. Poprzednim klubem zawodnika były Twarde Pierniki Toruń.

Odsłaniamy kolejne karty i przedstawiamy kolejnych zawodników, którzy zagrają w Qemetica Noteci w nadchodzącym sezonie. Do naszego zespołu dołączył James Washington. Amerykanin ma za sobą grę w kilku polskich klubach. Zanim trafił do naszego kraju grał w Niemczech, Francji, Belgii, Chorwacji czy Szwecji. Pierwszy kontrakt w Polsce podpisał z Anwilem Włocławek w 2016 roku. W tym klubie występował przez sezon żeby następnie przenieść się do Startu Lublin, w którym grał do 2019 roku. Do polskiej ligi wrócił po pobycie w Rumunii i Chorwacji. W 2020 roku popisał kontrakt z klubem ze Starogardu Gdańskiego. W tym samym sezonie zagrał też 5 meczów dla Anwilu. Gra w Qemetica Noteci nie będzie dla Jamesa pierwszym sezonem w 1. Lidze. W sezonie 2022/23 reprezentował barwy pierwszoligowej Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Poprzednie rozgrywki spędził w 2 klubach. Najpierw grał dla Enea Stelmetu Zastalu Zielona Góra, a następnie dla Arriva Twardych Pierników Toruń.

W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 25 meczów na poziomie Orlen Basket Ligi. Zdobył w nich 203 punkty, co daje średnią 8 „oczek” na mecz. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozgrywający zanotował 125 asyst, czyli według statystyk co mecz rozdawał 5 ostatnich podań. Podczas ostatniego pobytu w 1. Lidze Washington był 8. zawodnikiem z największą liczbą punktów.

Witamy na pokładzie!

red. Tomasz Mierzwa 

Udostępnij