Meldujemy się w drugiej rundzie!

4 tygodnie temu | 05.04.2024, 15:56

Ciech Noteć pokonała w rewanżowym spotkaniu Uniwersytet Gdański Trefl 101:75. Dzięki temu nasza drużyna pewnie awansowała do kolejnej rundy fazy play-off drugiej ligi. Najlepiej punktującym zawodnikiem został Cezary Karpik.

Biało-niebiescy przystępowali do rewanżu w bardzo dobrej sytuacji po pierwszym spotkaniu. Mieli 37 punktów przewagi i byli blisko kolejnej rundy. Awans przypieczętowali w Inowrocławiu. W środowym meczu nie wystąpił Aleksander Filipiak, który doznał lekkiej kontuzji. W wyjściowej piątce wybiegli: Michał Samolak, Cezary Karpik, Piotr Robak, Darrell Harris i Mateusz Stańczuk.

Premierowe punkty w środowy wieczór zdobył zawodnik gości. Szybko odpowiedzieli biało-niebiescy. Nasza drużyna początkowo miała małe problemy ze skutecznością rzutów. Pierwsze 2 i pół minuty były wyrównane. Dopiero po nich nieco odskoczyli podopieczni Huberta Mazura, notując serię 7:0. Goście nadal nie odpuszczali i starali się odrabiać straty. Najbliżej udało im się zbliżyć na 2 punkty. Potem przewaga Ciech Noteci rosła. Obie drużyny miały swoje gorsze okresy w ofensywie. Goście nie zdobyli punktów w końcówce pierwszej kwarty. Ostatecznie po 10 minutach było 21:14.

Rywalom nie można było odmówić ambicji. Mimo dużej przewagi naszego zespołu w dwumeczu, starali się o jak najlepszy wynik. Pomimo tego druga kwarta należała do Ciech Noteci. Był to fragment meczu, w którym najbardziej było widać różnicę pomiędzy obiema ekipami. Rzucanie w drugiej części spotkania zaczął Mikołaj Grod. Potem lepszy okres zaliczył Trefl II. Dwoma wsadami ich akcje zakończył Filip Gurtatowski. Dzięki temu zniwelowali straty do 5 „oczek”. W tym czasie nasi zawodnicy kilka akcji z rzędu nie mogli zdobyć kolejnych punktów. Tę niekorzystną tendencję celnym rzutem wolnym przełamał Olivier Szczepański. Jeszcze bardziej przewaga naszej drużyny wzrosła po serii punktowej w wykonaniu Cezarego Karpika. Nasz zawodnik zdobył 7 „oczek” z rzędu, co spowodowało, że trener gości wziął czas. 23-latek wykorzystał naszą dobrą obronę, która dała szanse na kolejne posiadania. Od tamtej pory zaczął się okres, który niejako ustawił rezultat całego meczu. Ciech Noteć wykorzystywała błędy rywali i stale powiększała przewagę. Dowodem na to są ostatnie 3 i pół minuty, w których biało-niebiescy rzucili 12 punktów przy 2 przeciwników. Dało to wynik 50:25.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Każda z drużyn mogła zapisać po kwarcie na swoją korzyść. W pierwszych fragmentach drugiej połowy kibice nie narzekali na brak skutecznych akcji. Oba zespoły regularnie punktowały i odpowiadały na swoje ofensywne poczynania. Wymiana ciosów w tym okresie i tak wyszła naszej drużynie na dobre, bowiem przewaga biało-niebieskich nie zmalała, a wręcz przeciwnie. Dodatkowo podopieczni trenera Huberta Mazura mieli okazję przeprowadzić kilka ciekawych i składnych akcji. Po upływie 4 minut było 58:38. Potem nastąpiła seria 7:0 Ciech Noteci. Rywale odpowiedzieli 5 „oczkami” z rzędu. Dobrze w ataku wyglądał wracający po meczu nieobecności Michał Samolak. Jego „trójka” rozpoczęła kolejną dobrą passę punktową naszej drużyny, która wyniosła 10:0. Dało to wynik 78:48. Ostatnim akcentem trzeciej kwarty była celna „trójka” zawodnika z Sopotu.

Przed ostatnią częścią rywalizacji jasne było kto wygra to spotkanie, a tym samym zamelduje się w kolejnej rundzie play-off. Mimo tego żadna ze stron nie odpuszczała. Pierwsze minuty należały do biało-niebieskich, którzy cały czas punktowali i cały czas powiększali przewagę. Rywale doszli do głosu w drugiej połowie czwartej kwarty. Wówczas zanotowali kilka serii punktowych, a tym samym nieco zniwelowali straty. Nasz zespół w efektowny sposób przekroczył pułap 100 punktów – Maciej Marcinkowski po przechwycie pognał na kosz i zakończył akcję wsadem. Od tego momentu w hali rozpoczęło się świętowanie awansu. Ostatecznie Ciech Noteć wygrała 101:75. W kolejnej rundzie zagra przeciwko drużynie z Pleszewa.

Ciech Noteć: Karpik 16, Stawiak 14, Samolak 13, Marcinkowski 11, Szczepański 10, Dłoniak 10, Harris 9, Robak 7, Stańczuk 5, Grod 4, Gawarecki 2, Fajfer 0

Uniwersytet Gdański Trefl: Daszke 11, Jęch 11, Mroczkowski 11, Ziółkowski 8, Toczek 8, Gurtatowski 5, Krzebietke 5, Wojtyka 5, Jaszczerski 3, Olechnowicz 3, Rarowski-Geckler 3, Czyżewski 2