Ostatni mecz sezonu

3 tygodnie temu | 25.05.2024, 10:30
Ostatni mecz sezonu

W sobotę Ciech Noteć rozegra ostatnie spotkanie w tym sezonie. Nasz zespół wybierze się do Łodzi na rewanżowe starcie w finale 2. ligi. Biało-niebiescy będą bronić 27 punktów zaliczki z Inowrocławia. Początek meczu o godzinie 20.

Nic nie trwa wiecznie. Po wielu miesiącach rywalizacji w 2. lidze Ciech Noteć rozegra ostatni mecz w sezonie. Podopieczni Huberta Mazura są na dobrej drodze żeby bardzo udaną fazę play-off przypieczętować triumfem w całych rozgrywkach. Biało-niebiescy są jedyną drużyną w lidze, która nie zaznała goryczy porażki w fazie play-off. Tę serię będą chcieli podtrzymać także w ostatnim meczu w Łodzi. Pierwsze spotkanie finałowe świetnie ułożyło się dla naszej drużyny. Wygrana 104:77 mówi sama za siebie. Szczególnie zdominowali drugą i czwartą kwartę.

W pierwszym spotkaniu lepiej za 2 i za 3 wyglądali zawodnicy z Inowrocławia. Łodzianie rzucali z gry poniżej średniej skuteczności z całego sezonu. Jedynie rzuty wolne egzekwowali lepiej niż w całych rozgrywkach. Ciech Noteć rzucała praktycznie zgodnie ze statystykami z całych rozgrywek. Co ciekawe mimo porażki łodzianie mieli 4 zbiórki więcej. Popełnili o 6 więcej strat. 

Łodzianie dopięli swego w trzecim meczu półfinałowym. Ostatni mecz z Resovią grali w środę i mieli mniej czasu na regenerację, co na pewno nie było dla nich bez znaczenia. Wysoka porażka w Inowrocławiu nie może zamazać obrazu ŁKS-u w tym sezonie. Wygrali grupę A, a następnie prawie bez problemu przebrnęli fazę play-off. Dzięki temu zapewnili sobie awans i na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zagrają pierwszy raz od 2011 roku. Ekipa z Łodzi jest niepokonana na własnym parkiecie. Grali tam 20 razy i 20 razy wygrali. Ostatni raz obie ekipy w stolicy województwa łódzkiego mierzyły się 11 listopada 2023. Wówczas ŁKS triumfował 77:70. Ciech Noteć grała bez Mikołaja Groda i Aleksandra Filipiaka.  

red. Tomasz Mierzwa 

Udostępnij