Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Ostatni wyjazd fazy zasadniczej

2 miesiące temu | 26.03.2023, 10:35
Ostatni wyjazd fazy zasadniczej

W niedzielę po raz ostatni przed fazą play-off wybierzemy się w delegację. Przystankiem będą Pabianice, gdzie zmierzymy się z Profi Sunbud PKK 99. W pierwszym meczu w Inowrocławiu Ciech Noteć triumfowała 101 : 83. Początek niedzielnego starcia o 20:30.

Faza zasadnicza dobiega końca. Do rozegrania pozostały tylko 2 kolejki. Ostatni wyjazd biało-niebieskich to Pabianice. Będzie to okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę po porażce z ŁKS-em Coolpack Łódź.

Nasi przeciwnicy

Ekipa z Pabianic zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli i nie ma szans na awans do play-off. Mimo tego nie można ich lekceważyć. Zespół z województwa łódzkiego pokonał Tarnovię w Tarnowie Podgórnym 78:66. W 28 meczach zgromadzili 39 punktów. Mają bilans 11 zwycięstw i 17 porażek. Zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym parkiecie – wygrali 8 razy, natomiast sześciokrotnie musieli uznać wyższość rywali. W kadrze rywali są bardzo młodzi zawodnicy, ale są także zdecydowanie bardziej doświadczeni. Najwięcej punktów dla zespołu zdobył Szymon Gralewski. 21-latek ma na swoim koncie 445 „oczka”. Ten sam zawodnik ma największą średnią zdobywanych punktów w Profi Sunbud PKK 99. Wynosi ona 15,9. Jeśli chodzi o zbiórki to tutaj także lideruje Gralewski. Zanotował 161 ostatnich podań, czyli prawie 6 na mecz. Biorąc pod uwagę zbiórki to należy wyróżnić Patryka Zawadzkiego, który zebrał 164 piłki. Mimo tego średnio na spotkanie najwięcej zbiórek zalicza Wiktor Wilk, robi 6,5 razy. Najbardziej doświadczonym koszykarzem naszych najbliższych rywali jest Artur Donigiewicz, który ma za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Rosy Radom. 39-latek ostatni mecz dla zespołu z Pabianic rozegrał 19 lutego.

Historia spotkań

Pierwszy raz spotkaliśmy się w tym sezonie w Inowrocławiu. W grudniu 2022 roku Ciech Noteć pokonała Profi Sunbud PKK 99 101:83. To spotkanie należało do naszych środkowych, bowiem zarówno Łukasz Bodych jak i Marcin Majer zaliczyli double double. Najwięcej punktów z naszej drużyny zdobył pierwszy z nich. Zapisał przy swoim nazwisku 22 „oczka”.

10.12.2022 Ciech Noteć - Profi Sunbud PKK 99 101:83

red. Tomasz Mierzwa

Udostępnij