Pewna derbowa wygrana

2 lata temu | 27.01.2022, 16:13

101:75 takim wynikiem zakończył się wczorajszy mecz z AZS-em UMK Transbruk Toruń. Spotkanie przebiegło zgodnie z przewidywaniami. Dzięki temu KSK Ciech Noteć wraca na zwycięską ścieżkę.

Do kadry meczowej wrócił Michał Wojtysiak, a Kacper Nijak pojawił się w niej pierwszy raz. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego zdobycia przewagi przez gospodarzy. Już po upływie 2 i pół minut na tablicy świetlnej widniał wynik 8:1, a trener gości Kamil Michalski zgłosił przerwę na żądanie. Kolejne akcje nie zmieniły obrazu gry – inowrocławianie konsekwentnie podwyższali prowadzenie. Na 2:14 przed końcem pierwszej kwarty biało-niebiescy wygrywali aż 31:8, jednak wtedy goście zaliczyli serię 10:0. Tym akcentem zakończyła się pierwsza część gry.

Dobra końcówka zmotywowała AZS UMK do tego stopnia, że prowadzenie Noteci stopniało do 8 punktów. Wtedy ponownie do głosu doszli gospodarze. Zdecydowanie byli stroną przeważającą i udokumentowali to przed przerwą – 10:0 na ich korzyść i przewaga 26 punktów. Początek drugiej połowy to nadal konsekwentne powiększanie dystansu punktowego. W końcówce trzeciej kwarty na parkiecie pojawili się zmiennicy i dostali szansę gry przez ostatnie 10 minut tego meczu. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Warto zaznaczyć 3 celne rzuty za trzy punkty Tomasza Kretkowskiego czy 13 punktów Kamila Nawrota. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 101:75, a w Noteci każdy miał okazję zagrać.

Ciech Noteć: Grod 22, Kondraciuk 15, Nawrot 13, Filipiak 11, Kretkowski 11, Marciniak 10, Stańczuk 6, Kuźmiński 5, Bielecki 4, Zhaludok 2, Wojtysiak 2, Nijak 0

AZS UMK: Grzesiński 14, Ndashimye 12, Sowa 8, Sowiński 7, Maćkiewicz 5, Bernasiak 5, Jagodziński 5, Chojnacki 5, Lambarski 4, Kruszkowski 4, Dusza 4, Wiśniewski 2