Szymon Sobiech zawodnikiem Noteci!

3 tygodnie temu | 27.06.2024, 19:05
Szymon Sobiech zawodnikiem Noteci!

Pierwszym nowym nabytkiem naszej drużyny po awansie do Pekao S.A. 1.Ligi jest Szymon Sobiech. Zawodnik gra na pozycji silnego skrzydłowego. 22-latek w poprzednim sezonie występował w Mieście Szkła Krosno.

Karuzela transferowa rozkręca się na dobre. Po przedłużeniu kontraktu z Michałem Samolakiem, Piotrem Robakiem i Darrellem Harrisem przyszła pora na umowę z nowym zawodnikiem. Jest nim Szymon Sobiech. Utalentowany koszykarz jest drugim po Michale Samolaku młodzieżowcem w naszej kadrze. Urodził się w 2002 roku. Pierwsze kroki stawiał w ZSPiG Wielichowo. Kolejnym etapem w jego karierze były występy w klubie z Poznania. W Enea Baskecie grał w kategoriach U16, U18 i U20. Także w tej drużynie zadebiutował w rozgrywkach seniorskich. W latach 2018-2021 grał najpierw dla Enea Basketu II Suchy Las, a następnie po powrocie drużyny do Poznania dla Enea Basketu Junior Poznań. W sezonie 2021/2022 przeniósł się do Krosna i tam zaczął grę na poziomie 1. ligi. W tym sezonie rozegrał 32 mecze i średnio spędził na parkiecie 24 minuty. Następne rozgrywki spędził w drużynie AZS AGH Kraków. W stolicy Małopolski zagrał w 34 meczach i każdy z nich rozpoczynał w pierwszej piątce. 

Na sezon 2023/24 wrócił do Krosna i ponownie reprezentował barwy Miasta Szkła. Tym razem wystąpił w 38 spotkaniach. Średnio na parkiecie przebywał przez 19 minut na mecz. W poprzednich rozgrywkach rzucił 342 punkty, co było 4. wynikiem w drużynie Średnio zdobywał 9 punktów na mecz. Najlepszy mecz pod względem zdobyczy punktowej zaliczył przeciwko WKK Active Hotel Wrocław. Wówczas zapisał na swoim koncie 20 punktów. Szymon mimo młodego wieku ma duże doświadczenie na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi.

Witamy na pokładzie!  

red. Tomasz Mierzwa 

Udostępnij