Tak blisko

2 lata temu | 21.02.2022, 12:29
Tak blisko

Po wyrównanym i emocjonującym meczu KSK Ciech Noteć uległa nieznacznie 89:90 w meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Hit kolejki na pewno zaspokoił oczekiwania.

Lista nieobecnych w stosunku do spotkania z Treflem II Sopot nie zmieniła się. Po stronie gospodarzy występowali dwaj zawodnicy mający za sobą grę w Inowrocławiu. Seweryn Sroczyński reprezentował Noteć jeszcze w I lidze. Na tym samym poziomie rozgrywkowym dla Sportino Inowrocław występował Paweł Mowlik.

Początek wyrównany z lekką przewagą przyjezdnych, którzy prowadzili raz dwoma, raz trzema punktami. Po ponad 4 minutach po rzucie Bartłomieja Pawlaka na tablicy świetlnej widniał rezultat 12:10, co oznaczało pierwszą przewagę Tarnovii. Bardzo szybko podwyższyli ją do 6, a później nawet 9 punktów. Goście nie pozostali im dłużni i w nieco ponad minutę odrobili 6 „oczek”. Ostatecznie pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem 25:18. Druga kwarta zaczęła się od powiększenia różnicy punktowej do 10 na korzyść miejscowych. Ponownie Noteć nie pozwoliła na „odjazd” i po serii 7:0 było 29:26. Kolejne minuty można opisać stwierdzeniem akcja za akcję. Na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy Aleksander Filipiak doprowadził do remisu. Później jeszcze po jednej skutecznej akcji z obu stron – trafiona „trójka” Tarnovii i odpowiedź Noteci za 2. Po przerwie kilka niecelnych rzutów z obu stron. Następnie do głosu doszli gospodarze, którzy zaczęli odjeżdżać. W pewnym momencie prowadzili już 15 punktami. Koszykarze z Inowrocławia zdołali zniwelować stratę do 70:63. Koniec końców przed ostatnią częścią gry na tablicy świetlnej widniał wynik 74:66. Po raz kolejny biało-niebiescy rozpoczęli pogoń za rywalem i po „trójce” kapitana doprowadzili do remisu. Powiedzieć, że ostatnie minuty gry były wyrównane to jakby nie powiedzieć nic. Akcja za akcję, punkt za punkt. Na 38 sekund przed końcem jednym punktem prowadziła Tarnovia. Nie trafili pierwszego rzutu, jednak zebrali w ataku. Nie udało im się ponowić, ponieważ przechwyt zaliczył Aleksander Filipiak. Na 9 sekund przed końcem w ataku była Noteć. Niestety piłka po rzucie Mikołaja Groda nie wpadła do kosza i mecz zakończył się wynikiem 90:89.

Tarnovia: Sroczyński 29, Danderfer 25, Kurach 11, Pawełczyk 7, Antczak 6, Pawlak 5, Urbaniak 4, Mowlik 3, Dolata 0

Ciech Noteć: Filipiak 25, Grod 23, Kondraciuk 14, Bielecki 10, Marciniak 8, Nawrot 8, Kretkowski 1, Zhaludok 0