Udane zakończenie fazy zasadniczej

1 miesiąc temu | 25.03.2024, 11:51

W ostatnim meczu przed fazą play-off Ciech Noteć bardzo pewnie pokonała Uniwersytet Gdański Trefl Sopot 86:60. W ten sposób nasz zespół udanie zakończył fazę zasadniczą i przypieczętował drugie miejsce.

W ostatnim meczu pierwszej części sezonu obie drużyny miały o co grać. Do naszego składu wrócił Jakub Dłoniak. W związku z drobnym urazem w kadrze zabrakło Piotra Robaka. W pierwszej piątce na mecz wybiegli: Cezary Karpik, Aleksander Filipiak, Maciej Marcinkowski, Olivier Szczepański i Mateusz Stańczuk.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Sopotu. Najpierw skutecznie zakończyli pierwsze posiadanie, a następnie wykorzystali stratę naszej drużyny i dołożyli kolejne punkty. Tym samym prowadzili 5:0. Taka sytuacja zadziałała na podopiecznych Huberta Mazura jak płachta na byka. Uprzedzając fakty – pierwsze ponad 2 minuty pierwszej kwarty to był jedyny fragment meczu, w którym Trefl prowadził w tym spotkaniu. Szybko Ciech Noteć zaliczyła serię 7:0 i przejęła inicjatywę. Przez kolejne minuty dobrze funkcjonował atak naszej drużyny dzięki czemu rosła przewaga na naszą korzyść. Po „trójce” Czarka Karpika na tablicy świetlnej było 18:8. Następne minuty to nieco mniej punktów z obu stron. Kolejny owocny okres dla biało-niebieskich to ostatnie 120 sekund. Wówczas zdobyliśmy 10 punktów, z czego 7 było autorstwa Jakuba Dłoniaka. Po pierwszej części meczu nasz zespół prowadził 30:11.

Dobrą passę nasz najlepszy strzelec kontynuował także w drugiej kwarcie. W tej części meczu spadła nieco intensywność w ataku obu drużyn. Kolejne trafienia dzieliło więcej czasu niż miało to miejsce w pierwszej kwarcie. Mimo tego nadal to Ciech Noteć nadawała tonu tej rywalizacji i powiększała różnicę pomiędzy obiema ekipami. Po udanej akcji Oliviera Szczepańskiego na tablicy świetlnej widniał wynik 40:20. Nasi zawodnicy nie mieli zamiaru na tym poprzestawać. W drugiej kwarcie ta przewaga rosła wolniej niż w pierwszej części meczu, jednak biało-niebiescy konsekwentnie dokładali kolejne „oczka”. Ostatecznie na przerwę schodzili przy wyniku 48:22.

Po przerwie lepiej w ofensywie wyglądała drużyna gości. W dwóch kwartach rzucali po 11 punktów, natomiast w dwóch kolejnych zdobyli po 19. Mimo tego Ciech Noteć kontrolowała przebieg spotkania. Kolejne „oczka” dokładał Jakub Dłoniak, który zagrał na 100% skuteczności. Pod obiema tablicami dobrze radzili sobie nasi środkowi. Po upływie 5 minut dobry okres punktowy zanotował Darrell Harris. W półtora minuty zdobył 6 „oczek” i dołożył zbiórkę. Po tym fragmencie trener gości poprosił o przerwę na żądanie. Po niej obraz gry nie uległ zmianie. Po trzeciej kwarcie Ciech Noteć prowadziła 69:41.

Nasi zawodnicy byli bardzo blisko efektownego zakończenia fazy zasadniczej. Do jej końca pozostało wówczas 10 minut. Ostatnia część była najgorszą w naszym wykonaniu pod względem zdobyczy punktowej. Po trafieniu Oliviera Szczepańskiego było 73:43. Goście starali się jeszcze zniwelować straty na tyle ile się dało. W trakcie ostatnich 3 minut oba zespoły nie trafiały za często i ostateczny wynik to 86:60. Double double zaliczyli dwaj nasi zawodnicy: Olivier Szczepański (13 punktów i 13 zbiórek) i Darrell Harris (18 punktów i 17 zbiórek).Już w środę ponownie zmierzymy się z tym przeciwnikiem w ramach pierwszej rundy play-off.

Ciech Noteć: Harris 18, Dłoniak 15, Karpik 14, Szczepański 13, Marcinkowski 8, Grod 7, Stańczuk 4, Stawiak 3, Samolak 2, Filipiak 2, Gawarecki 0, Fajfer 0

Uniwersytet Gdański Trefl: Daszke 21, Toczek 11, Czyżewski 9, Wojtyka 6, Olechnowicz 5, Półbratek 4, Gurtatowski 2, Jęch 2, Krzebietke 0, Jaszczerski 0, Mroczkowski 0