Wisienka na torcie

4 tygodnie temu | 18.05.2024, 09:44
Wisienka na torcie

W sobotę odbędzie się pierwszy mecz finału 2. ligi. W Inowrocławiu Ciech Noteć zmierzy się z ŁKS-em Coolpack. Spotkanie finałowe będzie ostatnim akcentem rywalizacji drugoligowej. Początek starcia o godzinie 18. 

Tydzień temu, w sobotę, spełniło się to na co wszyscy w Inowrocławiu czekali – Ciech Noteć awansowała do Pekao S.A. 1. ligi. Biało-niebiescy zagrają na zapleczu Orlen Basket Ligi pierwszy raz od 6 lat. Podopieczni Huberta Mazura zrobili to w imponującym stylu. Biało-niebiescy są niepokonani w fazie play-off. Kolejny raz udowodnili swoją siłę w drugim meczu przeciwko Energa Basketowi Warszawa. Wówczas triumfowali 99:76. Ten mecz przypieczętował osiągnięcie celu, czyli awansu. Na zakończenie sezonu Ciech Noteć będzie rywalizowała z klubem, który w ostatnich dwóch latach bardzo nie leżał naszej drużynie, czyli ŁKS-em Coolpack Łódź. 

Łodzianie także mogli świętować awans do wyższej ligi. Do ostatecznego sukcesu potrzebowali jednego meczu więcej. W półfinale walczyli z OPTeam Resovią Rzeszów. Pierwsze dwa mecze były wyrównane i zakończyły się wygranymi gospodarzy. W środowym, decydującym meczu ekipa z Łodzi zdeklasowała rywali. Wygrali aż 99:56, mimo że niemal do połowy drugiej kwarty spotkanie było wyrównane. Tym samym ŁKS Coolpack potwierdził bardzo dobrą dyspozycję z fazy zasadniczej. Nasi najbliżsi rywale w całym sezonie ponieśli zaledwie 3 porażki. Na swojej drodze do awansu eliminowali: AMW Flotę Gdynia, Zetkamę Doral Nysę Kłodzko, Eneę Żubry Chorten Białystok i OPTeam Resovię Rzeszów.

Obie drużyny pewne awansu, zmierzą się ze sobą dla prestiżu i zwycięstwa w całej lidze. Ciech Noteć ma swoje rachunki do wyrównania, bowiem historia starć z ŁKS-em Coolpack Łódź ewidentnie nie jest na jej korzyść. W dwóch sezonach oba kluby spotkały się 4 razy, za każdym razem górą była drużyna z Łodzi. W ostatnim meczu w Inowrocławiu wydawało się, że biało-niebiescy mogą przełamać niekorzystną passę, jednak łodzianie odwrócili losy meczu. Teraz spotkają się drużyny w innej dyspozycji. Podopieczni Huberta Mazura są nieomylni w fazie play-off. Bardzo dobrze prezentują się najbardziej doświadczeni zawodnicy Ciech Noteci. Piotr Robak od drugiej rundy play-off średnio zdobywa 20 punktów na mecz. Według statystyk średnio w całym sezonie Ciech Noteć lepiej wypada w rzutach. Nieco lepszą skuteczność biało-niebiescy mają w rzutach za 2, za 3 i z linii rzutów wolnych. Obie drużyny będą chciały zwieńczyć jakże udany sezon dobrą grą, co może być dobrą informacją dla kibiców.

red. Tomasz Mierzwa 

Udostępnij