Wygrana w Pabianicach

1 rok temu | 28.03.2023, 08:39

Ciech Noteć pokonała Profi Sunbud PKK 99 108:84 w meczu 29. kolejki II ligi. Jest to 23. triumf biało-niebieskich w tym sezonie i za razem ostatni na wyjeździe w fazie zasadniczej. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Mikołaj Grod, który zapisał przy swoim nazwisku 21 „oczek”.

W spotkaniu w Pabianicach wystąpiliśmy bez Remona Nelsona i Marcina Majera, którzy zmagają się z lekkimi urazami, natomiast Antoni Gawarecki i Jan Fajfer występowali w rozgrywkach młodzieżowych. W pierwszej piątce na parkiet wybiegli: Aleksander Filipiak, Mikołaj Grod, Piotr Robak, Łukasz Bodych i Jakub Kondraciuk.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczął Łukasz Bodych, który jako pierwszy zdobył punkty. Następnie zatrzymał akcję przeciwnika blokiem, a w ataku wykorzystał 2 rzuty wolne. Środkowy miał także swój wkład w kolejne 2 posiadania w ofensywnie, Najpierw asystował Mikołajowi Grodowi, a za chwilę Aleksandrowi Filipiakowi. Gospodarze już po niespełna 3 minutach poprosili o przerwę na żądanie, bowiem Ciech Noteć prowadziła 10:4. Wraz z upływem czasu podopieczni Huberta Mazura zwiększali prowadzenie. Rywale z Pabianic zostali ukarani faulem technicznym, Piotr Robak trafił z rzutu wolnego i wynik wynosił 15:6. Gospodarze w kolejnej akcji zaliczyli 2 bloki, mimo tego ich strata stale rosła. 2 „trójki” z rzędu dorzucił Jakub Kondraciuk. Gospodarze nie pozostawali dłużni i odpowiedzieli w ten sam sposób. Końcówka ponownie należała do naszego zespołu i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 34:20.

Druga część gry rozpoczęła się tak jak zakończyła się pierwsza, czyli od przewagi Ciech Noteci. Po 3 i pół minutach nasza przewaga wynosiła już 15 punktów. Podopieczni Huberta Mazura nie pozwalali rywalom powiększyć swojego dorobku przez ponad 2 minuty, a sami skutecznie kończyli kolejne akcje. Mateusz Stawiak dorzucił kolejne „oczka” i rezultat wynosił już 49:29. Wówczas w miejscowych jakby wstąpiły nowe siły. Rzucili 3 „trójki”z rzędu i znacznie zminimalizowali różnicę. Po tej serii trener Hubert Mazur poprosił o przerwę na żądanie. 2 i pól minuty trwała posucha w ataku. Przełamał ją Piotr Robak. W końcowych fragmentach pierwszej połowy gra się bardziej wyrównała i ostatecznie oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 56:43.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobył Aleksander Filipiak, który rzucał na 100% skuteczności.  Początek tej części gry nie był dla obu zespołów wymarzony w ofensywie. Przydarzyły się straty i błędy. Wymiana ciosów miała miejsce w kolejnych fragmentach kwarty. Na 6 punktów Ciech Noteci zawodnicy z Pabianic odpowiedzieli taką samą zdobyczą. Kolejne posiadana także przyniosły wiele skutecznych akcji. Po niemrawym początku obie ekipy otworzyły się w ofensywie. Po 6 minutach 3. kwarty Ciech Noteć i Profi Sunbud PKK 99 szły łeb w łeb, akcja za akcję. Przez większość tej części gry różnica pomiędzy zespołami krążyła wokół 10 punktów. Gospodarze przełamali ten próg na półtorej minuty przed końcem kwarty. Wówczas wynik wynosił 75:68. Podrażniło to podopiecznych Huberta Mazura, którzy podczas ostatnich 60 sekund dołożyli 6 „oczek”.

Nie wyszli z uderzenia także na początku ostatniej części niedzielnego starcia. Zaliczyli serię 8:2 i coraz bardziej zbliżali się do 23. triumfu w tym sezonie. Mijały kolejne minuty, a nasz zespół utrzymywał bezpieczną przewagę. Do końca spotkania zostało 5 minut, a biało-niebiescy mieli o 15 punktów więcej. Nie zatrzymywali się i zaliczyli kolejną serię, tym razem 9:0. Dzięki temu nasi koszykarze przekroczyli 100 „oczek”. Pewnym stało się zwycięstwo podopiecznych Huberta Mazura. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 108:84. Warte odnotowania jest osiągnięcie Aleksandra Filipiaka, który zapisał na swoim koncie 15 punktów rzucając na 100% skuteczności. Trafił 5 na 5 za 2, 1 na 1 za 3 i 2 na 2 z rzutów wolnych. Dodatkowo zaliczył 11 asyst, dzięki czemu skompletował double double. Oprócz niego podwójną zdobycz zanotował Mikołaj Grod – 21 punktów, 12 zbiórek.

Profi Sunbud PKK 99: Zawadzki 24, Gralewski 24, Wierzchowski 16, Szymański 6, Sobolewski 4, Karpiak 3, Strzelczyk 2, Malcer 2, Okruszek 2, Moczkowski 1, Jędrzejewski 0, Skura 0

Ciech Noteć: Grod 21, Robak 20, Kondraciuk 17, Filipiak 15, Bodych 11, Stawiak 9, Stańczuk 8, Marciniak 5, Bembnista 2