Wyjazd gnieźnieński

1 rok temu | 07.01.2023, 12:05
Wyjazd gnieźnieński

W niedzielę rozpoczniemy rundę rewanżową od wyjazdu do Gniezna. W pierwszej stolicy Polski zmierzymy się ze Sklepem Polskim MKK, z którym przegraliśmy u siebie na inaugurację rozgrywek. Drugą część sezonu rozpoczniemy w nieco odmienionym zestawieniu.

3 tygodnie i starczy – tyle trwała przerwa pomiędzy ostatnim meczem w Gdyni, a nadchodzącym w Gnieźnie. Od tamtej pory zarząd ciężko pracował efektem czego są transfery Mateusza Stawiaka i Remona Nelsona. Niestety Ciech Noteć musiał opuścić Oleksandr Shcherbatiuk, któremu życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Nasi przeciwnicy

Gnieźnianie zajmują obecnie ostatnie miejsce gwarantujące grę w fazie play-off, jednak maja taki sam bilans jak nasza drużyna. Wygrali 10 spotkań, a przegrali 5 razy. Dlatego bardzo istotne będzie potencjalne zwycięstwo w Gnieźnie. Jeśli chodzi o grę przed własną publicznością to triumfowali pięciokrotnie, natomiast dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Na własnym parkiecie gnieźnianie zdobywają średnio 81 punktów na mecz. Biorąc po uwagę indywidualne osiągnięcia to należy wyróżnić Dariusza Dobrzyckiego, który zdobywa najwięcej punktów dla naszych najbliższych rywali. Ma na swoim koncie 267 „oczek”, co daje mu średnio 17,8 punktu na mecz. Jeśli chodzi o asysty to tutaj liderem jest Daniel Kotwasiński, który ma ich 112, czyli średnio notuje 8 ostatnich podań na spotkanie. W zbiórkach króluje Mikołaj Czyż, który ma ich aż 192, co oznacza bardzo dobrą średnią 12,8. Jest najlepszym zbierającym w całej II lidze. W barwach Polskiego Sklepu MKK występuje były zawodnik Noteci Michał Szydłowski. Reprezentował barwy inowrocławskiego klubu w sezonie 2005/2006. Było to jeszcze na poziomie Dominet Basket Ligi.

Historia starć Od 2018 roku regularnie gramy przeciwko ekipie z Gniezna. Bilans jest na naszą

korzyść – wygraliśmy 6 spotkań, a gnieźnianie 3. Warto zaznaczyć, że 2 ostatnie mecze kończyły się zwycięstwami naszych rywali – w poprzednim sezonie okazali się lepsi na własnym parkiecie, a w obecnym pokonali Ciech Noteć w Inowrocławiu. Tak prezentują się wszystkie rezultaty w

pojedynkach inowrocławsko-gnieźnieńskich od 2018 roku:

Noteć - Sklep Polski MKK 69:60

Sklep Polski MKK – Noteć 77:81

Sklep Polski MKK – Noteć 97:70

Noteć - Sklep Polski MKK 85:70

Noteć - Sklep Polski MKK 81:48

Sklep Polski MKK – Noteć 84:88

Ciech Noteć - Sklep Polski MKK 91:62

Sklep Polski MKK – Ciech Noteć 85:79

Ciech Noteć – Sklep Polski MKK 83:89

red. Tomasz Mierzwa

Udostępnij