Wysoka wygrana

1 rok temu | 31.10.2022, 14:19

Nasi koszykarze zaliczyli udany powrót do własnej hali. W sobotnim meczu rozbili ŁKS Coolpack Youth Łódź 106:65. Spotkanie od początku do końca przebiegło pod dyktando Ciech Noteci.

Był to pierwszy mecz po odejściu trenera Piotra Wiśniewskiego. Do Inowrocławia przyjechała bardzo młodziutka drużyna, bowiem najstarszy zawodnik ma 19 lat. Mimo tego to właśnie łodzianie zdobyli pierwsze punkty w meczu. Było to jedyne prowadzenie gości w tym starciu. Później do głosu doszli biało-niebiescy – zdobyli 15 „oczek” z rzędu nie tracąc żadnego. Ta sytuacja ustawiła już dalszy przebieg meczu. Dzięki wypracowaniu przewagi inowrocławianie kontrolowali spotkanie i powiększali różnicę pomiędzy obiema ekipami. Dzięki swojemu doświadczeniu wymuszali błędy na młodych koszykarzach i skrzętnie je wykorzystywali. Już w pierwszej kwarcie byli w stanie wyjść na ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. Dodatkowo pokazywali licznie zgromadzonej publiczności kilka efektownych akcji. Ostatecznie pierwsze 10 minut gry zakończyło się rezultatem 33:13.

Pierwsza połowa drugiej kwarty wyglądała podobnie jak pierwsza, czyli dominacja Ciech Noteci. Mimo znaczącej różnicy punktowej należy oddać rywalom, że nie poddawali się i cały czas starali się odgryzać skutecznymi akcjami zarówno w ofensywie jak i defensywie. Prowadzenie ponad 20 punktami było dobrą okazją do dania szansy zawodnikom, którzy dotychczas grali mniej. Z tego faktu skorzystał trener Przemysław Szmelter. Swoją szansę szybko wykorzystał Eryk Bembinsta, który zdobył 2 punkty. Następnie nieco lepszy czas mieli goście, którzy na 4 akcje wykorzystali 3, jednak ostatnie słowo należało do naszych koszykarzy. Najpierw trafił Aleksander Filipiak, a następnie „trójkę” dołożył Eryk Bembinsta.

Drugą połowę rozpoczęła wyjściowa piątka i podobnie jak w pierwszej części gry dominowała na parkiecie. Zawodnicy Ciech Noteci dokładali kolejne punkty i różnica wynosiła już nawet 30 „oczek”. Na tym nie zakończyli biało-niebiescy. W drugiej części trzeciej kwarty zaliczyli serię 12:0 i doprowadzili do rezultatu 82:37. Po naszej stronie na boisku pojawiali się kolejni młodzi zawodnicy. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostał także Janek Fajfer. Koniec końców po pół godzinie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 85:43.

Ostatnia część meczu to przegląd kadry Ciech Noteci. Do gry wszedł kolejny młody koszykarz – Antoni Gawarecki. Łodzianie nieco zniwelowali straty dzięki serii 8:0. Przez większość ostatnich 10 minut naszą grą kierował Oleksandr Shcherbatiuk. Zdobywał dużo punktów i rozgrywał akcje w ataku. Także po jego rzucie nasz zespół przekroczył pułap 100 „oczek”. Swoje konto strzeleckie otworzyli także Jakub Dusza i Antoni Gawarecki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 106:65.

Punktacja:

Ciech Noteć: Shcherbatiuk 19, Grod 16, Kondraciuk 14, Marciniak 12, Robak 9, Dusza 8, Bodych 8, Stańczuk 7, Filipiak 6, Bembnista 5, Gawarecki 2, Fajfer 0

ŁKS Coolpack Youth: Rękoś 11, Stępień 10, Adamowicz 8, Kwieciński 7, Gajek 6, Szewczyk 5, Gawias 5, Górnicki 4, Koc 3, Majer 2, Bosowicz 2, Szalak 2