Zwycięskie pożegnanie roku w Inowrocławiu

1 rok temu | 12.12.2022, 08:40

101:83 – takim wynikiem zakończył się ostatni w tym roku mecz ligowy w naszym mieście. Ciech Noteć pewnie pokonała zespół z Pabianic zaliczając 9 zwycięstwo w tym sezonie. Dla naszej drużyny najlepiej punktował zdobywca 22 punktów – Łukasz Bodych.

W pierwszej piątce wyszli: Marcin Majer, Piotr Robak, Jakub Kondraciuk, Mateusz Stańczuk, Aleksander Filipiak. Punktowanie w tym meczu rozpoczęli goście, jednak szybko go głosu doszli biało-niebiescy. Zaliczyli serię 12:0 w trakcie półtorej minuty i wysforowali się na znaczne prowadzenie. Zespół z Pabianic nie zamierzał odpuszczać i odrabiał straty. Na 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty doprowadzili do remisu, a w kolejnych akcjach doprowadzili nawet do wyniku 22:25. Ta część meczu była wyrównana i dopiero ostatnie posiadanie Ciech Noteci spowodowało, że odzyskaliśmy prowadzenie.

Początek drugiej kwarty to mocne otwarcie ze strony podopiecznych Huberta Mazura. Nie pozwolili rywalom na wiele w ataku, a sami wykorzystywali swoje okazje i w ten sposób zaliczyli serię 10:0. Tym razem nie powtórzyła się sytuacja z pierwszych 10 minut, kiedy to po dobrej serii naszej drużyny goście odrabiali straty. Ciech Noteć zwiększała prowadzenie i perfekcyjnie wykorzystała faul niesportowy ze strony przyjezdnych. Najpierw oba rzuty wolne trafił Piotr Robak, a potem po wznowieniu z boku „trójkę” zdobył Mateusz Marciniak. Ostatnie dwa punkty dla naszego zespołu zdobył Łukasz Bodych i na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 59:43.

Pierwsze półtorej minuty drugiej połowy to nieskuteczność z obu stron. W tym okresie jedną akcję gości blokiem zatrzymał Łukasz Bodych, który w 2 ostatnich meczach aż ośmiokrotnie w taki sposób zapobiegał utracie punktów. Po tym czasie rzucanie rozpoczęli koszykarze Profi Sunbud PKK 99, jednak zaraz po tym znowu do głosu doszli biało-niebiescy. Zwiększyli prowadzenie do 20 punktów i byli coraz spokojniejsi o wygraną. Kolejne minuty przynosiły kolejne udane akcje naszej drużyny. Okazję do gry dostawali kolejni koszykarze. Ostatecznie przed ostatnią kwartą prowadziliśmy 84:61.

Ostatnie 10 minut należało już dograć. Na początku podopieczni Huberta Mazura jeszcze podkręcili tempo i coraz bardziej odjeżdżali przeciwnikom. W kolejnych fragmentach goście starali się nieco zniwelować różnicę. Udało im się to, ponieważ wygrali tę część meczu 22:17, ale w całym starciu musieli uznać wyższość. Bardzo dobry mecz rozegrał Łukasz Bodych. Zaliczył double double, zdobył 22 punkty, trafił 3 na 4 za trzy, zebrał 17 piłek i zanotował 4 bloki. Warto również zauważyć double double u drugiego z naszych zawodników Marcina Majera.

Punktacja:

Ciech Noteć: Bodych 22, Kondraciuk 19, Robak 15, Stańczuk 13, Majer 11, Shcherbatiuk 8, Marciniak 6, Filipiak 5, Gawarecki 2, Bembnista 0, Fajfer 0

Profi Sunbud PKK 99: Zawadzki 23, Fabiszewski 18, Gralewski 18, Mik 8, Barys 7, Jędrzejewski 5, Mazur 2, Karpiak 2