Decydujące starcie

4 miesiące temu | 17.05.2023, 07:59
Decydujące starcie

Po raz pierwszy w tym sezonie musimy rozegrać mecz numer 3. Podobnie ma się sytuacja naszych rywali, którzy wszystkie dotychczasowe rywalizacje kończyli w 2 spotkaniach. Dzięki zwycięstwu w sobotę wracamy do Katowic, gdzie możemy zapewnić sobie grę w 1. lidze. Początek starcia o godzinie 19.


Biało-niebiescy bardzo udanie zrewanżowali się katowiczan za porażkę w pierwszym spotkaniu. W Inowrocławiu od początku pokazali twardą i nieustępliwą obronę, która pozwalała budować bezpieczną przewagę. Dzięki temu Ciech Noteć została pierwszą drużyną, która w sezonie 2022/2023 pokonała ekipę z Katowic. Różnicę zrobiły także „trójki”. Nasz zespół trafił 10 razy zza łuku, natomiast rywale 5. W pozostałych rzutach było porównywalnie.

Środowe spotkanie wyłoni drugą drużynę, która będzie mogła świętować awans do 1. ligi. Biorąc pod uwagę całość rywalizacji katowicko – inowrocławskiej możemy się spodziewać widowiska na wysokim poziomie i walki do ostatnich minut. Nasz zespół niestety będzie musiał radzić sobie bez Mikołaja Groda, który w sobotę odniósł poważną kontuzję. W poprzednim spotkaniu świetnie zaprezentował się Łukasz Bodych, który zapisał na swoim koncie 23 punkty. Po stronie gości dobre zawody rozegrał Tomasz Krzymiński, który osiągnął taką samą zdobycz jak nasz zawodnik. W środę będą decydować detale i miejmy nadzieję, że to podopieczni Huberta Mazura przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Statystyki półfinału play-off:
Ciech Noteć:
Średnio zdobywane punkty:
82
Średnia asyst: 16
Średnia zbiórek: 37,5
Procent trafionych dwójek: 45,9%
Procent trafionych trójek: 36,5%
Procent trafionych rzutów wolnych: 72,2%

AZS AWF Mickiewicz Romus:
Średnio zdobywane punkty:
77
Średnia asyst: 14
Średnia zbiórek: 45
Procent trafionych dwójek: 50,6%
Procent trafionych trójek: 20,4%
Procent trafionych rzutów wolnych: 52,7%

red. Tomasz Mierzwa

Udostępnij