Kolejne pewne zwycięstwo!

2 lata temu | 10.01.2022, 15:53

Zgodnie z przewidywaniami zakończyło się sobotnie spotkanie. W pierwszym w tym roku meczu u siebie KSK Ciech Noteć pokonała 80:47 AZS Politechnikę Gdańską. Jest to drugie zwycięstwo z drużyną z wybrzeża w tym sezonie, a 13 ogółem.

Początek starcia był bardzo wyrównany. Obie drużyny były skuteczne i żadna nie mogła systematycznie zwiększyć przewagi. Goście, mimo bardzo młodej drużyny, pokazali kilka ciekawych akcji, których nie powstydziliby się doświadczeni zawodnicy. Wspominając o doświadczeniu to właśnie kapitan Aleksander Filipiak dał sygnał do zwiększania prowadzenia. Trafił za trzy i doprowadził do wyniku 19:14. Od tamtej pory Noteć zaczęła dyktować warunki i pierwsza część gry zakończyła się rezultatem 23:16. Drugie 10 minut rozpoczęło się od celnego rzutu z dystansu Jakuba Kondraciuka. Szybko dwoma takimi odpowiedzieli przyjezdni i było 26:22. Jednak końcówka należała do inowrocławian, którzy zwiększali przewagę i na przerwę schodzili mając 10 punktów więcej niż przeciwnicy. Kolejne minuty to kontrola spotkania przez Noteć. W trzeciej kwarcie świetnie zaprezentował się Jakub Kondraciuk, który w tej części gry zdobył 7 punktów. Dla porównania cała drużyna gości w trzecich 10 minutach miała na swoim koncie 8 oczek. Bardzo dobrze pokazali się także inni koszykarze: Dmitrij Zhaludok czy Patryk Bielecki. Pierwszy z nich popisał się efektownym dunkiem, którym poderwał kibiców znajdujących się na trybunach. Przekonywująca wygrana. Kolejny mecz Noteci to sobotni wyjazd do Międzychodu na starcie z Sokołem.

Ciech Noteć: Kondraciuk 16, Zhaludok 14, Stańczuk 12, Filipiak 9, Grod 8, Nawrot 7, Kretkowski 5, Marciniak 4, Bielecki 3, Kuźmiński 2

AZS: Lebiedź 11, Goszczyński 8, Rzepkowski 7, Siemianiak 6, Marchlewski 5, Gładikowski 4, Perzanowski 3, Gulczyński 2, Turski 1, Jurkowski 0, Estkowski 0, Żylicz 0