Mamy pierwsze zwycięstwo!

1 rok temu | 17.04.2023, 08:31

W serii do 2 zwycięstw Ciech Noteć triumfuje po raz pierwszy! Biało-niebiescy pewnie pokonali UKS Trójkę Żyrardów 102:71. Tym samym w środę staną przed szansą awansu do kolejnej rundy play-off. Zdecydowanymi liderami punktowymi byli Remon Nelson i Mikołaj Grod.

W stosunku do meczu z ekipą ze Zgierza do gry wrócił Mateusz Stawiak, natomiast nadal niedostępni byli Piotr Robak i Marcin Majer. Trener desygnował do gry następującą pierwszą piątkę: Aleksander Filipiak, Mikołaj Grod, Łukasz Bodych, Remon Nelson i Mateusz Stańczuk. Na kilkanaście minut przed meczem okazało się, że nie zagra jeden z liderów gości – Krystian Koźluk. Hala zapełniona niemal w całości, koszykarze na parkiecie i można było zaczynać grać.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobył niezawodny Mikołaj Grod. Podopieczni Huberta Mazura z dużym animuszem rozpoczęli mecz, bowiem bardzo szybko wypracowali sobie przewagę. Przyczyniły się do tego 2 „trójki” z rzędu Remona Nelsona. Po ponad 3 minutach Ciech Noteć prowadziła 11:1 i trener gości poprosił o czas. Po tej przerwie nieco poprawiła się gra w ataku Trójki. Mimo tego nadal nasza drużyna była na czele. Trybuny jeszcze bardziej poderwał Łukasz Bodych, który po przechwycie pognał w stronę kosza i zakończył akcję wsadem. Po tym posiadaniu na tablicy świetlnej widniał wynik 21:8. Kiedy wydawało się, że pierwsza kwarta zakończy się wysoką różnicą pomiędzy obiema ekipami dobry okres w ataku zaliczyli goście. Najpierw dzięki serii 7:0, zniwelowali stratę do 5 punktów, a następnie w jednej z ostatnich akcji przed przerwą trafili za 3 i doprowadzili do wyniku 25:21.

Kolejna część meczu nie zaczęła się najlepiej dla Ciech Noteci, która nie zdobyła punktu przez 2 minuty. W tym czasie przyjezdni dokonali rzeczy, która po pierwszych minutach spotkania wydawała się niemożliwa – doprowadzili do remisu 25:25. Po przerwie na żądanie kolejne oczka dla inowrocławskiej drużyny dorzucił Remon Nelson. Następnie nadszedł okres, w którym oba zespoły nie punktowały regularnie. Goście nie powiększyli swojej zdobyczy przez ponad 4 minuty. Dla biało-niebieskich w tym czasie punkty dorzucali bardzo dobrze dysponowani Remon Nelson i Mikołaj Grod. Dzięki temu ponownie zaczęła rosnąć przewaga Ciech Noteci. Rywale znowu nie odpuszczali i zaliczyli serię 7:0. Podrażniło to podopiecznych Huberta Mazura, którzy regularnie skutecznie kończyli kolejne akcje. Zwieńczeniem tego była dobitka spod kosza Jakuba Kondraciuka. Piłka po jego rzucie wpadła do kosza równo z końcową syreną. Po 20 minutach starcia było 48:35. Mikołaj Grod miał na swoim koncie kolejne double double z rzędu.

Po przerwie nieco lepiej zaczęła Trójka, jednak szybko nadeszła odpowiedź ze strony inowrocławian. Riposta była na tyle skuteczna, że szkoleniowiec ekipy z Żyrardowa poprosił o przerwę na żądanie. Po niej nadal przeważała Ciech Noteć, która nie pozwalała na wiele w obronie, a w ataku skutecznie wykorzystywała swoje akcje. Powodowało to, że podopieczni Huberta Mazura zaczęli „odjeżdżać” rywalom. Zbudowali przewagę jakiej jeszcze w tym meczu nie mieli. Po tym jak Jakub Kondraciuk najpierw zablokował przeciwnika, a potem trafił do kosza, na tablicy świetlnej widniał wynik 71:51. Taka różnica powodowała, że nasz zespół był coraz bliżej wygranej. Ostatecznie po 3 kwarcie było 74:55.

Czwarta kwarta miała być przypieczętowaniem pierwszego triumfu w tej rywalizacji. Tak też było. W 2 minuty biało-niebiescy zaliczyli serię 10:2 i jeszcze bardziej zwiększyli prowadzenie. Różnica wynosiła już 28 punkty. Goście jeszcze starali się ją zniwelować i ta sztuka udała im się na początku drugiej połowy ostatniej kwarty. Zaliczyli passę 10:0. W tym czasie sędziowie orzekli faul  Mateusza Stawiaka, który okazał się jego 5. przewinieniem. Mimo małego zamieszania biało-niebiescy nie dali wybić się z rytmu. Na parkiecie pojawili się także najmłodsi koszykarze, którzy także mieli swój wkład w efektowne zwycięstwo. Koniec końców mecz zakończył się rezultatem 102:71. Remon Nelson zdobył 31 punktów, natomiast Mikołaj Grod 29. Dodatkowo Mikołaj dołożył 17 zbiórek, czyli zanotował kolejne double double. Podwójną zdobycz zaliczył także Łukasz Bodych – 11 punktów, 14 zbiórek.

Punktacja:

Ciech Noteć: Nelson 31, Grod 29, Bodych 11, Kondraciuk 9, Filipiak 7, Stańczuk 6, Stawiak 6, Gawarecki 2, Marciniak 1, Bembnista 0, Fajfer 0

UKS Trójka: Wieczorkowski 24, Łapiński 16, Repiński 9, Śnieg 9, Nesterowicz 7, Firlej 3, Orębski 3, Parol 0, Osama 0, Ł. Odolczyk 0, K. Odolczyk 0