Pewne zwycięstwo

2 lata temu | 28.02.2022, 12:57

94:78 takim wynikiem zakończyło się spotkanie 26. kolejki pomiędzy KSK Ciech Notecią Inowrocław a MKK Pyrą Szkołą Gortata Poznań. Jest to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ mierzyliśmy się z drużyną z czołówki.

W stosunku do ostatniego meczu w Tarnowie Podgórnym dużo zmieniło się w naszej kadrze meczowej. Do gry wrócili: Kacper Kuźmiński, Mateusz Stańczuk i Marcin Majer. Dla naszego środkowego było to pierwsze spotkanie od ponad 2 miesięcy. Na parkiecie ostatni raz pojawił się 18 grudnia podczas starcia z Eneą Astorią II Bydgoszcz.

Pierwsze 6 punktów dla gospodarzy zdobył Mikołaj Grod. Goście nie pozostawali dłużni, co powodowało, że początek był wyrównany. Można to porównać do przeciągania liny - raz mocniej na swoją korzyść przebieg meczu przeciągała ekipa z Poznania, raz inowrocławianie. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do biało-niebieskich i to oni po 10 minutach prowadzili 23:21.

Druga część gry należała do Noteci. Mocne otwarcie i konsekwentne zwiększanie przewagi spowodowało, że na tablicy świetlnej widniał rezultat 39:28. Podrażniło to zawodników Pyry, którzy zaliczyli serię 7:0. Następnie byliśmy świadkami już bardziej wyrównanej gry, jednak ze wskazaniem na gospodarzy. Ostatecznie na przerwę koszykarze schodzili przy wyniku 53:44.

Kolejne minuty także wyrównane. Zdarzały się zrywy z obu stron, ale wszystko to równoważyło się i trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 20:20. Mimo lepszych momentów gości można stwierdzić, że miejscowi kontrolowali przebieg gry. Potwierdzeniem tego było ostatnie 10 minut. Rozpoczęło się od serii 9:0 i powiększania przewagi. Koniec końców mecz zakończył się wynikiem 94:78. Pewne i przekonujące zwycięstwo.

Najwięcej punktów po stronie Ciech Noteci zdobył Jakub Kondraciuk, natomiast w ekipie z Poznania prym wiódł bardzo doświadczony Marcin Flieger. Warte odnotowania jest double-double Mikołaja Groda (19 punktów i 10 zbiórek) oraz 7 „oczek” powracającego po dwumiesięcznej przerwie Marcina Majera. 5 „trójek” na swoim koncie zapisał Mateusz Marciniak i uzyskał je przy ponad 55% skuteczności. Pod tym względem solidnie zaprezentowała się cała drużyna, ponieważ trafili 15 rzutów dystansowych na 31 prób.

CIECH Noteć: Kondraciuk 20, Grod 19, Marciniak 16, Filipiak 9, Majer 7, Stańczuk 7, Bielecki 7, Nawrot 6, Kretkowski 3, Zhaludok 0, Wojtysiak 0, Kuźmiński 0

MKK Pyra: Flieger 25, Adamczak 13, Plewiński 12, Szymański 11, Jańczyk 9, Pleskot 4, Włodarczyk 2, Cięgotura 2, Klimaszewski 0, Kaczmarek 0

Spotkanie z MKK Pyrą Szkołą Gortata Poznań to pierwsza z odsłon starć z klubami z Wielkopolski. W środę inowrocławianie zmierzą się z TS Basketem Poznań, 5 marca ze Sklepem Polskim MKK Gniezno, natomiast 12 marca z Eneą Basket Poznań.