Porażka w Gnieźnie

2 lata temu | 10.03.2022, 18:20

W tym tygodniu drugi wyjazd i druga porażka. 85:79 takim wynikiem zakończyło się starcie ze Sklepem Polskim MKK Gniezno. Gnieźnianie zrównali się liczbą punktów w tabeli z naszą drużyną.

Pierwsze dwie minuty były wyrównane. Akcja za akcję i mała różnica punktowa. Jednak później do głosu doszli gospodarze. Zaliczyli serię 12:0 i wyszli na zdecydowane prowadzenie. Z każdą minutą konsekwentnie zwiększali różnicę punktową. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem aż 30:13. Drugi mecz z rzędu początek spotkania nie poszedł po naszej myśli. Po przerwie biało-niebiescy rzucili się do odrabiania strat. Zanotowali serial punktowy 10:0. Nie zatrzymali się na tym i po 4 minutach zmniejszyli stratę do 5 „oczek”. Później obraz gry bardziej się wyrównał. Kiedy wydawało się, że jedna drużyna przejęła inicjatywę to zaraz druga odpowiadała. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 47:43. Sprawa zwycięstwa była otwarta. Z takiego założenia wyszli także koszykarze Noteci, ponieważ w trzeciej kwarcie pierwszy raz od początku meczu doprowadzili do remisu. Po akcji Jakuba Kondraciuka na tablicy świetlnej widniał wynik 49:49. Natomiast w 26. minucie całego meczu goście wyszli na prowadzenie. Powiększyli je nawet do 5 „oczek”, jednak przed ostatnią kwartą był remis. Ponownie mieliśmy do czynienia z wyrównanym okresem gry. Niestety na 7 minut przed końcem lekką przewagę zaczęli mieć gospodarze. Doprowadzili nawet do wyniku 74:68. Inowrocławianie nie poddali się i walczyli o powrót do meczu. Udało się to i było 74:74. Ostatnia minuta należała do gospodarzy. Koniec końców spotkanie zakończyło się rezultatem 85:79. Kolejny mecz z double-double w naszej drużynie, tym razem zrobił to Mikołaj Grod – 11 punktów i 14 zbiórek. Podobnym wyczynem może pochwalić się zawodnik z Gniezna Dariusz Dobrzycki.

Sklep Polski MKK: Dobrzycki 20, Sobkowiak 17, Barański 14, Konowalski 14, Szydłowski 8, Wietrzyński 5, Rau 4, Kozłowski 3, Szkudlarek 0, Kurka 0

Ciech Noteć: Majer 15, Marciniak 14, Stańczuk 12, Grod 11, Filipiak 9, Bielecki 8, Kondraciuk 8, Nawrot 2, Kretkowski 0