Porażka w Poznaniu

2 lata temu | 03.03.2022, 20:22

69:65 – takim wynikiem zakończyło się starcie TS Basketu Poznań z KSK Ciech Noteć Inowrocław. Niestety biało-niebiescy notują 5 porażkę w sezonie, a już 4 na wyjeździe.

Od początku ten mecz nie układał się po naszej myśli. Przez 3 minuty nie trafiliśmy do kosza ani razu i na tablicy świetlnej widniał wynik aż 14:0! Pierwsze punkty zdobył Mikołaj Grod, jednak nie przyniosło to gwałtownej zmiany w grze. Gospodarze zwiększyli prowadzenie do nawet 20 „oczek”. Sytuacja już na starcie meczu była nieciekawa. Pod koniec pierwszej kwarty Noteć zdołała lekko zniwelować stratę i pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem 29:16. Druga część gry to przebudzenie inowrocławian. Po tym jak zaliczyli serię aż 10:0 przewaga gospodarzy wynosiła już tylko 4 punkty. Koniec końców na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 42:40. W trzeciej kwarcie już po 2 i pół minutach Noteć pierwszy raz od rozpoczęcia meczu doprowadziła do remisu.  Chwilę później już prowadziła 45:44, a później 47:44. Miejscowiodpowiedzieli i wynik był „na styku”. Trzecie 10 minut nie należało do najbardziej efektownych, ponieważ zakończyła się rezultatem 8:9. Ostatnia odsłona gry była bardzo wyrównana. Obie drużyny szły akcja za akcję. Nikt nie był w stanie w znaczący sposób przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Na minutę przed końcem mieliśmy wynik 65:63. Niestety nie wykorzystaliśmy swojego posiadania. Zrobili to gospodarze i zwiększyli prowadzenie do 4 punktów. W odpowiedzi Kamil Nawrot trafił na 67:65, jednak nie udało się odwrócić losów spotkania, ponieważ ekipa z Poznania wykorzystała swoje rzuty i ustaliła rezultat na 69:65. Mimo różnicy w miejscach w tabeli drużyna TS Basket okazała się dla nas bardzo niewygodnym rywalem w obu spotkaniach w tym sezonie. Warte odnotowania jest double-double Jakuba Kondraciuka – 10 punktów i 10 zbiórek. Ponownie 5 „trójek” trafił Mateusz Marciniak, a liderem punktacji w naszej kadrze był Mikołaj Grod.

Punktacja:

TS Basket: Rostalski 21, Kupczyński 17, Lenartowski 9, Rogulski 9, Ulchurski 4, Hejosz 2, Krajewski 2, Burzyński 2, Martuzalski 2, Zamiatowski 1

Ciech Noteć: Grod 18, Marciniak 17, Kondraciuk 10, Nawrot 9, Filipiak 9, Majer 2, Stańczuk 0, Kretkowski 0, Bielecki 0, Zhaludok 0