Przypieczętować awans

5 miesięcy temu | 11.04.2023, 08:32
Przypieczętować awans

Po przerwie wielkanocnej wracamy do gry. Już w środę kibice Ciech Noteci mogą dostać spóźniony prezent świąteczny w postaci awansu do kolejnej rundy play-off. Podopieczni Huberta Mazura są w bardzo dobrej sytuacji, bowiem bronią 23 punktów przewagi wypracowanych w Zgierzu.

 

Biało-niebiescy pewnie wygrali w pierwszym spotkaniu, mimo że przez większość meczu musieli radzić sobie bez Piotra Robaka. Zawodnik odniósł kontuzję i nie pojawi się na parkiecie w rewanżu.

 

Nasi przeciwnicy

Zgierzanie zakończyli fazę zasadniczą na 7. miejscu, dlatego to właśnie oni będą naszym rywalem. Do końca w grze był także zespół z Gniezna, który ma tyle samo punktów co MKK Kuchinox Interon Siejko i Pyra Poznań, ale ostatecznie Sklep Polski MKK został sklasyfikowany poza czołową 8. Drużyna z województwa łódzkiego legitymuje się bilansem 17 zwycięstw i 13 porażek. Od momentu dołączenia do nich Oleksandra Shcherbatiuka zaliczyli 9 triumfów i tylko 4 razy ulegli rywalom. Jeśli chodzi o grę przed własną publicznością to tutaj radzą sobie zdecydowanie lepiej – 11 razy byli lepsi, natomiast 4-krotnie musieli uznać wyższość przeciwników. Na wyjazdach szło im gorzej – wygrali 6 meczów, natomiast 9 przegrali. Jeśli chodzi o statystyki indywidualne to najwięcej punktów rzucił Sebastian Ferenc. Ma na swoim koncie 429 „oczek”, jednak najlepszą średnią wykręcił Oleksandr Shcherbatiuk. Ukrainiec rzuca średnio 18,4 punktu na mecz. Pod względem asyst także lideruje były zawodnik Ciech Noteci, który ma ich 93. W tym przypadku ponownie ma najlepszą średnią, rozdaje 6,6 ostatniego podania na spotkanie. Przechodząc do zbiórek to tutaj należy wyróżnić Huberta Lewandowskiego. Koszykarz zebrał 213 razy, co daje prawie 7 zbiórek na mecz.

 

Historia spotkań

We wszystkich meczach tego sezonu górą była Ciech Noteć. Co ciekawe podopieczni Huberta Mazura wyżej wygrywali na wyjeździe niż u siebie. W fazie zasadniczej w starciu w Zgierzu biało-niebiescy wygrali różnicą 18 punktów, natomiast w Inowrocławiu 4. Jak doskonale pamiętamy w ubiegłym tygodniu nasz zespół wygrał pewnie 108:85. Warto przypomnieć ostatni mecz obu ekip w Hali Widowiskowo-Sportowej, który był emocjonujący, a rywale postawili twarde warunki.

 

15.10.2022 MKK Kuchinox Interon Siejko – Ciech Noteć 76:94

28.01.2023 Ciech Noteć - MKK Kuchinox Interon Siejko 99:95

05.04.2023 MKK Kuchinox Interon Siejko – Ciech Noteć 85:108

Udostępnij