Udany rewanż

2 lata temu | 31.01.2022, 11:58

KSK Ciech Noteć nie zatrzymuje się. Po wygranej w środku tygodnia w sobotę pokonali AMW Asseco Arka II Gdynia 92:71. W efektowny sposób odpowiedzieliśmy na porażkę u siebie z października.

Starcie z przeciwnikiem, z którym w ostatnich latach nie szło nam za dobrze, rozpoczęło się od pozytywnych akcentów – prowadzenia 10:4. W następnych minutach przewaga stopniała do jednego punktu. Wtedy Noteć przeprowadziła dwie skuteczne akcje: najpierw Mikołaj Grod, a później Jakub Kondraciuk i ponownie zwiększyła się różnica punktowa. Generalnie pierwsza kwarta była wyrównana. Obie ekipy szły łeb w łeb, akcja za akcję. Dopiero ostatnie półtora minuty przyniosły serię 8:0 dla gości. Kolejne minuty to kontrola spotkania przez podopiecznych Piotra Wiśniewskiego. Drugą część gry wygrywamy 22:16 i w ogólnym rozrachunku było już 15 punktów na naszą korzyść. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie – Noteć konsekwentnie podwyższa prowadzenie. Gospodarze nie chcieli odpuścić, czego efektem jest zwycięstwo w trzeciej kwarcie 21:19. Ostatnie 10 minut gry należało do biało-niebieskich. Na parkiecie pojawili się zawodnicy, którzy nie mieli wcześniej okazji zagrać w tym spotkaniu: Kacper Kuźmiński i Kacper Nijak. Oni również dołożyli swoją cegiełkę do zwycięstwa. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 71:92. W kolejnej serii gier także zmierzymy się z drugą drużyną znad morza. Tym razem podejmiemy Trefl II Sopot.

Asseco Arka II: Pajkert 19, Olender 12, Duda 9, Nowicki 7, Janiec 6, Bierski 6, Kobiak 4, Daszke 2, Prokopowicz 2, Lisewski 0.

Ciech Noteć: Grod 18, Marciniak 17, Kondraciuk 16, Filipiak 9, Bielecki 9, Nawrot 6, Stańczuk 5, Zhaludok 4, Kuźmiński 3, Kretkowski 3, Nijak 2