Zwycięski koniec roku

1 rok temu | 19.12.2022, 09:46

100:71 takim wynikiem zakończył się nasz ostatni mecz w 2022 roku. Był to nasz 10 triumf w tym sezonie. Daje nam to awans na 5. miejsce w tabeli.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy prowadzili najpierw 6:0 i 13:4. Wtedy do akcji wszedł Piotr Robak i zdobył 9 punktów z rzędu. Mimo tego zawodnicy GAK-u Gdynia cały czas byli na czele. Minuta zmieniła ten stan rzeczy. Nasi zawodnicy zaliczyli serię 7:0 i po „trójce” Piotra Robaka pierwszy raz w tym meczu wyszli na prowadzenie. Ostatnie minuty były bardzo wyrównane i na koniec pierwszej kwarty był remis.

Początek drugich 10 minut był bardzo wyrównany. Dopiero po 3 minutach szalę na swoją korzyść zaczęli przechylać biało-niebiescy.  Miejscowi nie odpuszczali i mimo małych przestojów starali się trzymać tempo. Podopieczni Huberta Mazura rozkręcali się z akcji na akcję i coraz bardziej narzucali swoje warunki gry. Wypracowali jedenastopunktowe prowadzenie, jednak na 4 sekundy przed przerwą gdynianie zdobyli dwa „oczka” i nieco zminimalizowali różnicę.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia naszej drużyny. W trakcie 3 minut zaliczyła serię 13:1 i jeszcze bardziej oddaliła się od rywali. Nie zatrzymywali się i po udanej akcji Kuby Kondraciuka Ciech Noteć prowadziła aż 62:42. Następnie przez ponad 2 minuty obie drużyny nie mogły zdobyć punktu. Niemoc przełamał Marcin Majer, który wykorzystał oba rzuty wolne. Końcówka była bardziej wyrównana, ale ostatecznie jeszcze nasi koszykarze zwiększyli prowadzenie do 22 „oczek”.

Pod koniec 3 kwarty na parkiecie pojawił się 15-letni Jan Fajfer. Na początku ostatniej części gry zaznaczył swoją obecność na boisku – zdobył pierwsze 2 punkty w tym sezonie. Gospodarze także odpowiadali skutecznymi akcjami i w tym fragmencie spotkania dotrzymywali kroku naszej drużynie. Nieco niwelowali stratę, ale nadal wszystko kontrolowali inowrocławianie. Szansę gry także dostał drugi z naszych młodych koszykarzy – Eryk Bembnista i on także dał o sobie znać. Zdobył 5 punktów z rzędu, w tym celnie rzucił z dystansu. Sto punktów osiągnęliśmy po „trójce” Mateusza Marciniaka i tym samym ustaliliśmy naszą zdobycz podczas tego starcia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 100:71. Kolejny raz w tym sezonie z double double kończy mecz Łukasz Bodych. Zapisał na swoim koncie 18 punktów i 11 zbiórek.

Punktacja:

GAK: Żebrok 19, Duda 15, Ponitka 12, Zabrocki 11, Wojciechowski 6, Wilk 2, Kiejzik 2, Kuten 2, Kloska 2, Wieczerzak 0, Lisewski 0

Ciech Noteć: Bodych 18, Robak 17, Marciniak 16, Kondraciuk 12, Filipiak 11, Stańczuk 9,  Shcherbatiuk 6, Bembnista 5, Majer 4, Fajfer 2