Zwycięskie zakończenie roku

2 lata temu | 20.12.2021, 22:22

W ostatnim meczu w 2021 roku KSK Ciech Noteć pokonała na wyjeździe Enea Astorię II Bydgoszcz 94:72. Jest to kolejny mecz derbowy wygrany przez inowrocławską drużynę. Udane i efektowne zakończenie tej części sezonu.

W ostatnim meczu w 2021 roku KSK Ciech Noteć pokonała na wyjeździe EneaAstorię II Bydgoszcz 94:72. Jest to kolejny mecz derbowy wygrany przez inowrocławską drużynę. Udane i efektowne zakończenie tej części sezonu.

Wyjściowa „piątka” naszych rywali składała się z bardzo młodych zawodników. Wystarczy przytoczyć średnią wieku – 18,4. Najstarszym zawodnikiem rozpoczynającym mecz był 22-letni Kacper Grzelak. Młodzieńcza fantazja zrobiła swoje, ponieważ to bydgoszczanie dyktowali warunki w pierwszej kwarcie. Po 6 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 20:7. Wtedy do gry weszło doświadczenie zawodników Noteci. Zanotowali serię 12:0 i doprowadzili do rezultatu 20:19. Ostatecznie po 10 minutach prowadziła Astoria II 23:21. Początek drugiej kwarty był bardzo wyrównany. Ponownie przełom przyszedł po 6 minutach – Noteć zaliczyła serię 8:0 i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 35:46.

Druga połowa to konsekwentne powiększanie przewagi przez podopiecznych trenera Piotra Wiśniewskiego. Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 24:20, natomiast czwarta 24:17. Okazje do gry mieli wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze na starcie derbowe. Warte odnotowania są dwie akcje Aleksandra Filipiaka, który zaprezentował umiejętności rodem z NBA. Najwięcej punktów w Noteci rzucił Marcin Majer, a w Astorii II Wit Szymański – obaj przy swoich nazwiskach zapisali 18 oczek. Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają 5 stycznia we Władysławowie

Enea Astoria II Bydgoszcz:Szymański 18, Stupnicki 12, Grzelak 11, Kwieciński 10, Weselski 6, Kołodziej 5, Bykowski 5, Adamczak 2, Jaskółd 2, Bochat 1, Mrówczyński 0

KSK Ciech Noteć:Majer 18, Grod 15, Kondraciuk 14, Filipiak 14, Zhaludok 11, Stańczuk 9, Kretkowski 7, Bielecki 6, Marciniak 0, Kuźmiński 0